सम्पर्क

चौतारामा सातौ उघोग दिबस मनाईयो

नेत्रबहादुर बस्नेत

घरेलु तथा साना उघोग कार्यालय चौताराको आयाजनामा स्वदेशी उघम र उत्पादन दिगो अ‍ौधोगिक पुर्नउत्थानको नारा सहित सातौ उघोग दिबस मनाईएको छ ।
उघोग दिबसको अबसरमा घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालयका उधोग अधिकृत रामशरण गौतमले उघोगिहरुलाई प्रोत्साहन दिनु र उपभोक्ता हरुको हित र सँरक्षण एवम उपभोक्ता सँरक्षणका लागी उपभोक्ता हरु पनि सचेत रहन जरुरी देखिएको बताउनुभयो । उहाँले सामान खरिद गर्दा बिल लिनु पर्ने र बिल अनुसार सामान छ कि छै तौल कति छ हेर्न पनी उपभोक्ताहरु सचेत हुनपर्ने बताउनुभयो । कार्यक्रममा चौतारा साँगाचोकगढी नगरपालिका वडा नं. ५ का वडाअध्यक्ष नरमान श्रेष्ठले उद्योग गर्ने उद्योगिहरुको आफ्नै समस्या रहेको बताउँदै जस्तोसुकै समस्या भएपनि उपभोक्तालाई सहज हुने काम गर्नुपर्ने बताउनुभयो । श्रेष्ठले उद्योग गर्दा नाफामुलक र उत्पादनमुलक हुनुपर्ने बताउनुभयो । उहाले सकेसम्म तत्काल नगदी काम गरेर स्वरोजगार बन्न सकिने समेत बताउनुभयो ।
कार्यक्रमकै अबसर पारेर सिन्धु आयोबेर्दीक जडिबुडि उघोगका महेश श्रेष्ठलाई प्रथम सेवाग्राहिको रुपमा सम्मान समेत गरिएको थियो ।कार्यक्रममा उपभोक्ता मञ्चका सन्सार श्रेष्ठ, उद्योग बाणिज्य सँघ लगायतका उद्योग ब्यबसायीहरुको सहभागिता रहेको थियो ।